PROGRAM

PIERWSZA KATEGORIA WIEKOWA - DO LAT 12

Obowiązkowo należy wykonać jeden utwór z każdej grupy:
  1. Jeden z Polonezów dziecięcych:
    Polonez g-moll, lub
    Polonez B-dur, lub
    Polonez As-dur.
  2. Jeden z Walców:
    Walc E-dur oeuvre posthume, lub
    Walc e-moll oeuvre posthume, lub
    Walc As-dur oeuvre posthume, lub
    Walc Es-dur oeuvre posthume.
  3. Do wyboru:
    Preludium e op. 28, lub Preludium h op. 28, lub
    Nocturn c-moll oeuvre posthume, lub Nocturn cis-moll oeuvre posthume.
  4. Dowolny utwór Fryderyka Chopina z wyjątkiem wymienionych w punktach 1, 2, 3.

DRUGA KATEGORIA WIEKOWA - DO LAT 15

Obowiązkowo należy wykonać jeden utwór z każdej grupy.
  1. Jedna Etiuda z opusu 10 lub 25, z wyłączeniem etiud:
    E-dur op. 10 nr 3, es-moll op. 10 nr 6, cis-moll op. 25 nr 7.
  2. Do wyboru: jedno Impromptu, lub jeden z podanych Polonezów:
    Polonez cis-moll op. 26 nr 1
    Polonez c-moll op. 40 nr 2
    Polonez d-moll op. 71 nr 1
    Polonez B-dur op. 71 nr 2
    Polonez gis-moll oeuvre posthume
    Polonez b-moll oeuvre posthume
  3. Jeden z podanych Nocturnów:
    Nocturn b-moll op. 9 nr 1
    Nocturn Es-dur op. 9 nr 2
    Nocturn F-dur op. 15 nr 1
    Nocturn Fis-dur op. 15 nr 2
    Nocturn g-moll op. 15 nr 3
    Nocturn H-dur op. 32 nr 1
    Nocturn As-dur op. 32 nr 2
    Nocturn g-moll op. 37 nr 1
    Nocturn f-moll op. 55 nr 1
    Nocturn e-moll op. 72 nr 1

TRZECIA KATEGORIA WIEKOWA - DO LAT 18

ETAP PIERWSZY ( I )

Obowiązkowo należy wykonać jeden utwór z każdej grupy.
dwie Etiudy - po jednej z każdej grupy, jeden utwór z wymienionych w punkcie 2.
  1. Etiudy:

    1. C-dur op. 10 nr 1
      cis-moll op. 10 nr 4
      Ges-dur op. 10 nr 5
      F-dur op. 10 nr 8
      c-moll op. 10 nr 12
      a-moll op. 25 nr 11
      c-moll op. 25 nr 12

    2. a-moll op. 10 nr 2
      C-dur op. 10 nr 7
      As-dur op. 10 nr 10
      F-dur op. 25 nr 3
      a-moll op. 25 nr 4
      e-moll op. 25 nr 5
      gis-moll op. 25 nr 6
      Des-dur op. 25 nr 8
      h-moll op. 25 nr 10

    UWAGA !!! ETIUDY NALEŻY WYKONAĆ JEDNA PO DRUGIEJ

  2. Do wyboru: Kołysanka Des-dur op. 57, lub jeden z podanych Nocturnów:
    Nocturn H-dur op. 9 nr 3
    Nocturn cis-moll op. 27 nr 1
    Nocturn Des-dur op. 27 nr 2
    Nocturn G-dur op. 37 nr 2
    Nocturn c-moll op. 48 nr 1
    Nocturn fis-moll op. 48 nr 2
    Nocturn Es-dur op. 55 nr 2
    Nocturn H-dur op. 62 nr 1
    Nocturn E-dur op. 62 nr 2

ETAP DRUGI ( II )

Obowiązkowo należy wykonać jeden utwór z każdej grupy.
  1. Do wyboru:
    jedna Ballada, lub jedno Scherzo, lub Barkarola Fis-dur op. 60, lub
    Fantazja f-moll op. 49, lub Polonez-Fantazja As-dur op. 61
  2. Cykl Mazurków z następujących opusów:
    6, 7, 17, 24, 30, 33, 41, 50, 56, 59, 63.

Konsultacja merytoryczna
Prof. Waldemar Andrzejewski
Za Komitet Organizacyjny
Dyrektor konkursu
Mirosław Zając

Zamknij

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej »